21
V, okt.

Egy arany- és két ezüstérmet hoztak a sportiskolások

Sport

A Magyar Öttusa Szövetség október 6-án és 7-én Győrben rendezte meg a Diapolo Elit Bajnokságot, melyre az ország minden szegletéből érkeztek utánpótláskorú versenyzők. Közöttük ott voltak a Dombóvári Sportiskola Egyesület tehetséges fiataljai is, akik az úszásból és futásból álló megmérettetésen kiváló teljesítményt nyújtottak.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Magyar Olimpiai Bizottság támogatásával lebonyolított vetélkedőn azok indulhattak, akik érvényes öttusa engedéllyel és sportorvosi igazolással rendelkeznek, valamint az idei Magyar Kupa fordulók során elért eredményeikkel kvalifikálták magukat a legjobbak mezőnyébe. Az úszásnak a helyszíne az Aqua Sportközpont volt, míg a futásé az Olimpiai Sportpark.
A Dombóvári Sportiskola Egyesület versenyzőit Fazekas Gáspár atlétaedző kísérte el a rangos a versenyre. Tanítványai közül egyéniben az U15-ös korosztályú lányoknál Gyugyi Laura az ötödik helyet szerezte meg. A 13 évesek között Zemán Zóra Zoé remekelt, aminek köszönhetően aranyérmet akasztottak a nyakába, Szalay Zóra pedig a dobogó harmadik fokára léphetett. A 11 esztendősöknél Dolák Zita a negyedik lett, Virág Emese tizenharmadikként zárt.
Az U10-es korcsoportú mixváltóban Nagy Fruzsina és Vida Bence a bronzmedáliát érdemelte ki, az U11-es lányoknál a Dolák Zita párjával, Virág Emesével a negyedik helyen végzett.