Emberfeletti teljesítmény kellett a tó megkerüléséhez

A Dombóvári Futóegerek sikeresen teljesítették az UltraBalatont

Sport

A Dombóvári Futóegerek két váltóval és egy egyéni versenyzővel vettek részt a május 12-én és 13-án tizenkettedszer megrendezett NN UltraBalatonon.

Az első tókerülő megmérettetést 2007-ben bonyolították le, akkor kétszázan indultak. Az elmúlt tizenegy évben egyre népszerűbb lett a sportesemény, ennek köszönhetően idén a „magyar tenger” körül kijelölt 221 kilométeres távnak 1300 csapat több mint 11000 tagja és 196 egyéni futó vágott neki Balatonaligáról. A dombóváriak közül Horváth Tamás szombat reggel hét órakor, a Futóegerek egyik hat fős együttese délután egy órakor, a másik pedig pedig kettőkor rajtolt el. Összesen 40.000 liter vízzel, két tonna banánnal és 300 kilogramm szőlőcukorral frissíthették fel magukat a futók, akik útközben öt helyen meleg és hideg ételekkel is pótolhatták az elvesztett energiájukat. Napközben az ideálisnál egy kicsit melegebb volt, de éjszaka optimális hőmérsékletben szaladhattak az ultrafutók. A versenyzőket kerékpárosok kísérték, akik az egyre fáradtabban mozgókat biztatásukkal lendítették át a „holtpontokon”.
Az egyéni rekordot tavaly óta a brit Dan Lawson 18 óra 30 perc 20 másodperccel tartja. A csúcsnak a megdöntése most nem forgott veszélyben, a férfiak közül a legjobb teljesítményt a lengyel Andrej Wereszczak nyújtotta 23 óra 8 perc 9 másodperccel. Az erősebb nem képviselői közül százhatvanketten stratoltak és hatvankilencen értek célba. Közöttük volt Horváth Tamás is, aki ötvenegyedikként 31 óra 27 perc 57 másodperces időt ért el. Nála két és fél perccel volt jobb az UltraBalaton ikonikus alakja, a francia Guilles Pallaruelo, aki a mezőnyben egyetlenként az összes eddigi versenyen rajthoz állt és végig is futott.
 A hölgyeknél 34-ből tizenketten érkeztek vissza Balatonfüred, Pécsely, Badacsonyörs, Keszthely, Fonyód, Balatonboglár és Siófok érintésével Balatonaligára.
A váltók közül a Szolgálati Agarak nyert 13 óra 54 perc 14 másodperccel. A Dombóvári Futóegerek I-es gárdája Pallosné Horváth Virág, Boruzs Beáta, Mátrai-Kovács Diána, Sziva László, Lehőcz Márió, Óliás Zsolt összeállításban a hat fős csapatok között a 22. lett 20 óra 26 perc 39 másodperces teljesítménnyel. A Dombóvári Futóegerek II-es alakulata - melynek Vavra Mónika, Vavra Pál, Horváth Zoltán, Matucza Zoltán, Papp Szabolcs, Zsák György volt a tagja - a 28. helyet szerezte meg 20 óra 46 perc 59 másodperces idővel.